کاندیدای اصلح چه کسی است ؟

کاندیدای اصلح چه کسی است ؟

یک سوالی که ممکن است برای خیلی ها پیش بیاید این است که کاندیدای اصلح را چگونه انتخاب کنیم . ما در این نوشتار به مشخصات یک کاندیدای اصلح می پردازیم هر چند که شاید بصورت شفاف بعضی از کاندیدها در این لیست سیاه معرفی شوند.

" هرگاه دیدید که دشمن از شما تعریف می کند آن روز روزی است که شما همه چیز خود را ازدست داده اید" امام خمینی (ره)

با نگاهی به تیتر خبرهای شبکه های ضد انقلاب و اپوزیسیون در این ایام به وضوح و آشکار می توان دست یافت که از کدام جریان و اظهارات کدام کاندیداها حمایت رسانه ای می کنند و در تعریفشان یادداشت ها می نویسند.

و بازهم اگر دقت کنیم به وضوح می بینیم که کدام کاندیدها را تمجید ویا بد گویی می کنند.

پس تعریف و یا بد گویی رسانه های اپوزیسیون و لندن نشین می تواند یکی از ملاک های ما برای انتخاب اصلح باشد.

دوم مرفهین بی درد جامعه:  مرفهین بی درد یا کسانی که نسبت به ارزش های انقلاب بی تفاوت هستند و غرق در لذات مادی اند . چراکه ، رفتار این گروه نه متاثر از آموزه های اسلامی است ، بلکه بر اساس نگاه مادی آنها به کاندیدها است و مصالح عموم مسلمانان و مردم کشورشان به آن ها ربطی ندارد . البته دقت شود منظور ما فقط همان مرفهین بی درد جامعه است.

سوم تجمل گرایی و اشرافی گری کاندیدها : این موضوع خود می تواند یکی از مهمترین ملاک ها در انتخاب ریس جمهور باشد ، چراکه ریس جمهوری که خوی و خلق اشرافی داشته باشد هر گز این این خوی اجازه نمی دهد تا به طبقات محروم و مستضعف جامعه رسیدگی کند . که نمونه های فراواوانی از اشرافی گری مسئولان را ما خود به وضوح شاهد آن بودیم .

اشرافی گری مسئولان باعث می شود تا همه ی فکر و ذکر مسئول متوجه قشر خاصی از جامعه شود یا همان قشر به اصطلاح مرفهین بی درد جامعه شود .

چهارم رجال سرشناس و مورد اعتماد (که بیشتر هم چهره ی مذهبی، سیاسی دارند) : حمایت چهره های مذهبی ودلسوز از یک جریان و کاندیدای خاص می تواند ما را در یافتن کاندیدای اصلح یاری کند ، و مشورت با این افراد قطعا ما را به نتیجه ی بهتری می رساند

پنجم عمل کرد در فتنه ی 88: قطعا رفتار کاندیدها در جریان فتنه ی 88 هم می تواند بسیار مهم باشد .

داشتن مواضع دو پهلو در فتنه ، ساکت بودن در فتنه، عدم مرزبندی با فتنه گران خود عدم با تقوا بودن و ولایت مداری کاندیدها را نشان می دهد . چرا که این کاندیدا ها به احتمال زیاد در سال 88  جزو خواص جامعه بودند و خواص جامعه در سال 88 بارها توسط رهبر انقلاب مورد خطاب قرار گرفتند که " خواص موضع خود را مشخص کنند" ، " این یک امتحان الهی است" و ...

که عدم موضع گیری بعضی یا با کمال تاسف بگویم اکثر خواص به فرمان صریح رهبر انقلاب باعث شد که صدای " اَینَ عَمّارِ " رهبر انقلاب بلند شود و این یعنی تنها گذاشتن رهبرانقلاب در یکی از حساس ترین شرایط انقلاب و این خیانت کوچکی از طرف خواص نیست که بخواهیم آن را نادیده بگیریم .

استکبار ستیزی – عدالتخواهی – مردمی بودن – داشتن طرح و برنامه ی کاربردی –انقلابی بودن – سابقه ی خوب مدیریتی و ... می تواند ملاک های ما در انتخاب اصلح باشد.

ابراهیم جعفری دبیر فرهنگی انجمن اسلامی

 

 

/ 0 نظر / 37 بازدید